شرایط و قوانین

قوانین کلی

 

الف) تعاریف:

 

 • دامنه yektacom.com وب سایت فروشگاه اینترنتی یکتا موبایل است که تمامی خرید های مشتریان در این وب سایت انجام می پذیرد.
 • کاربر: هر فردی، که با عضویت و یا بازدید ، خرید و یا ارسال دیدگاه در قسمت های مختلف سایت از آن بهره گیری کند.
 • مشتری: هر کاربری که اقدام به خرید از وب سایت یکتا موبایل نماید.
 • سفارش: هر گونه کالایی که مشتری ثبت می کند. این سفارش می تواند به صورت پرداخت نقدی، پرداخت در محل و یا پرداخت از طریق فیش بانکی باشد.

 

ب) قوانین:

۱- توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های یکتا موبایل منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و هم چنین رعایت قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر می باشد. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های یکتا موبایل تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می گردد و شما توافق می‏‌کنید که استفاده شما از سایت به معنی پذیرفتن هرگونه تغییر است.

 

۲– کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و اگر مبلغ سفارش از پیش پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.

۳- با نهایت احترام به کاربران و با توجه به طیف گسترده سبد محصولات، در مواردی بسیار نادر و در صورت وجود نوسان‌‏هایی در بازار و یا اشتباه در قیمت‌‏گذاری، اگر سفارشی قابل تحویل نباشد، یکتا موبایل موظف است در اسرع وقت این موضوع را به فرد سفارش‌ ‏دهنده اطلاع دهد و سفارش را لغو نماید. لازم به ذکر است در صورتی که کالایی پس از ثبت سفارش شامل کاهش قیمت شود، سفارش به روز رسانی و قیمت جدید اعمال می‏‌شود. قیمت کلیه محصولات با احتساب مالیات بر ارزش افزوده است و مشتری مبلغ جداگانه‌‏ای بابت مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداخت نمی‏‌کند و هزینه‏‌های بسته بندی، ارسال و بیمه حمل کالا بسته به شرایط سفارش که در فرم سبد خرید اطلاع‌ ‏رسانی می‌‏شود، ممکن است جداگانه محاسبه شود

۴- یکتا موبایل  مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید اقدام، و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای یکتا موبایل محفوظ می باشد.

– در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت  و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت یکتا موبایل  ، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای یکتا موبایل  محفوظ می باشد. یکتا موبایل در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می‌نماید و مشتری با ورود به سایت یکتا موبایل می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.

۵- مشتری موظف است پس از دریافت کالا، سریال جعبه و گوشی موبایل را مطابقت داده و بوسیله کدفعالسازی موجود ، کالا را از طریق سامانه همتا (#۷۷۷۷*) به مالکیت خود در بیاورد. درصورتی که از تاریخ دریافت کالا بیشتر از ۷۲ ساعت بگذرد، یکتا موبایل هیچگونه مسئولتی ندارد.

۶- یکتا موبایل موظف است کالایی مطابق با مشخصات فنی درج شده در سایت که کاربر آنرا انتخاب کرده و سفارش داده‌است ارسال کند.

۷- یکتا موبایل موظف است مشخصات كالا از نظر گارانتي و رنگ را دقيقا مانند آنچه شما انتخاب کرده‌اید برای شما ارسال نماید.

۸- یکتا موبایل  بنا به درخواست مشتري اجناس را بصورت آكبند بدون تست و يا در صورت درخواست مشتری باز شده و تست شده ارسال مي‌نمايد.

۹- قيمت تمامي كالاها در سايت مشخص است و هيچ هزينه‌اي بجز هزینه حمل به آن اضافه نخواهد شد اما کالاهایی که کنار آن گزینه خرید سفارشی وجود دارد از اين قانون مستثنی هستند و پس از تایید سفارش توسط یکتا موبایل قيمت قطعی اعلام می‌شود.

۱۰- اطلاعات و تصاویر محصولات مندرج در سایت از روی منابع اصلی و مرجع می باشد و هرگونه مغایرت در آن از عهده یکتا موبایل  خارج است .

۱۱- تمامی محصولات یکتا موبایل  قانونی هستند و با کد فعالسازی برای مشتری ارسال خواهند شد . لذا مهلت تست و فعالسازی تمامی محصولات یک هفته بوده و همه مشتریان موظف اند در این مدت تمامی مشکلات مربوطه را به فروشگاه یکتا موبایل  اعلام نمایند. بنابراین مشتریان محترم پس از گذشت یک هفته حق هر گونه اعتراضی را در رابطه با رجیستری از خود سلب می‌نمایند .

۱۲- تایید و پردازش سفارشات در روزهای کاری انجام می‌شود و پردازش همه سفارشات در تعطیلات رسمی امکان‌پذیر نیست.

۱۳- وجود یا عدم وجود کالا در انبار یکتا موبایل کاملا متناوب بوده و ممکن است موجودی انبار پیش از خرید مشتری در سایت به پایان رسیده و سهوا اطلاعات و قیمت های سایت بروز نشده باشد . بنابراین مشتری حق هرگونه اعتراض درباره این موضوع را از خود سلب می‌کند و فروشگاه در صورت عدم موجودی کالا میتواند مبلغ پرداختی مشتری را به حساب وی عودت دهد.

قوانین ارسال

نحوه ارسال:

پیک موتوری ( ویژه شهر مشهد)

طبق این امکان مشتریان مشهدی میتوانند سفارشات خود را ثبت نموده و توسط پیک موتوری در کمتر از۶ ساعت محصول خودرا در محل انتخابی تحویل کالا دریافت نمایند .

لازم به ذکر است در این روش شما میتوانید از امکان پرداخت در محل که ویژه شهر مشهد است استفاده نمایید با این کار هم میتوانید مبلغ سفارش را بصورت نقد پرداخت نمایید وهم می توانید با دستگاه پوز (POS) همراه پیک این پرداخت را انجام دهید .

پست پیشتاز 

این نحوه ارسال مختص به سراسر کشور می باشد و مشتریان می توانند سفارشات خودرا در بازه ۲۴ الی ۷۲ ساعت ( طبق اعلام شرکت پست جمهوری اسلامی ایران ) تحویل بگیرند .

بدیهی است که استفاده از این نوع ارسال منوط به تسویه نمودن صورت حساب خود است .

سفارشاتی که هر روز بعد از ساعت ۱۲ ثبت شوند ، روزبعد ارسال خواهند شد و تمامی سفارشاتی که تا قبل از ساعت ۱۲ هرروز به ثبت رسیده باشند در همان روز ارسال می شوند .

پس از تحویل بسته پستی توسط یکتا موبایل، کد رهگیری مرسولات پستی در پنل مربوط به پیگیری سفارشات مشتری درج خواهند شد.

نکات ضروری :

 • در صورتی که سفارشی برای مشتری ارسال شود و به علت عدم حضور وی در محل تحویل سفارش به واحد ارسال یکتا موبایل بازگشت گردد ، هزینه ارسال دوباره محصول از واحد ارسال به مقصد مشتری ، به عهده مشتری می‌باشد .
 • امکان دارد تمامی مرسولاتی که به سراسر ایران از طریق پست ارسال می شوند ، در زمانی خارج از تایم مقرر شده توسط این دو شرکت به دست مشتری برسند لذا فروشگاه یکتا موبایل هیچ گونه مسئولیتی درقبال این موضوع ندارد .
 • سفارشاتی که بصورت در محل می باشند ؛ قبل از تحویل باید تسویه شوند و پیک موتوری موظف است که محصول را پیش از تسویه حساب تحویل ندهد . خواهشمندیم همکاری لازم را با پیک مبذول نمایید تا روند ارسال مرسولات بسیار سریع تر صورت گیرد .
 • مشتریان عزیزی که میخواهند پرداخت در محل داشته باشند ، پیش از ارسال باید نحوه پرداخت خودرا مشخص کنند تا پیک موتوری بتواند مناسب با شیوه شما تجهیزات لازم را حمل کند .
 • تمامی سفارشات یکتا موبایل در بسته بندی های مهر و موم شده تحویل پیک ، پست و تیپاکس می شوند . اکیداً از تحویل گرفتن بسته ای که باز شده است خودداری کنیدو سریعا با یکتا موبایل در تماس باشید .
 • مسئوليت تمامي كالاها در هنگام ارسال بر عهده شركتهاي حمل و نقل و يا بيمه كننده شركت حمل و نقل مي‌باشد و تمامی کالاهای گران قیمت از قبیل موبایل، تبلت و لپ تاپ بیمه حمل می‌گردند.
 • در هنگام دریافت سفارش خریدار موظف به کنترل بسته بندی سفارش می‌باشد تا در صورتیکه نقصی در بسته و یا محتوی آن در اثر حمل پیش آمده باشد آنرا در حضور مامور شرکت حمل و نقل بصورت رسمی صورت جلسه کرده و از دریافت کالا خودداری نماید و مراتب حداکثر ظرف ۲۴ ساعت به یکتا موبایل اطلاع داده شود تا یکتا موبایل بتواند پیگیری‌های لازم را انجام دهد.
 • زمانی که ما خرید شما را دریافت می کنیم، ممکن است برای تایید آدرس و مشخصات فردی با شما تماس گرفته شود، به خصوص اگر شما مشتری جدید باشید. در این تماس تلفنی کارشناس فروش یکتا موبایل با شما تماس خواهد گرفت و از شما خواهد خواست تا آدرس و مشخصات خود را تایید نمایید.
 • چنانچه خرید نقدی را انتخاب نمایید، هنگام تحویل گرفتن مرسوله، بسته ی پستی را باز و سلامت بسته بندی را بررسی کرده و سپس اقدام به امضا کردن رسید تحویل نمایید. تنها در این صورت است که امکان استفاده از بیمه ی پست فراهم است. در صورتی که رسید را امضا و سپس بسته بندی کالا و سلامت ظاهری آن را بررسی نمایید، شرکت پست و فروشگاه اینترنتی یکتا موبایل هیچ گونه مسئولیتی را در قبال آسیب دیدگی کالای خریداری شده نخواهند پذیرفت. تاکید می کنیم که این امکان  شامل روش پرداخت در محل نمی شود و در صورت انتخاب روش پرداخت در محل، امکان بازنمودن بسته ی پستی پیش از امضای رسید شرکت پست وجود ندارد.

قوانین مرجوعی

با توجه به نوع محصولات ارائه شده در یکتا موبایل به تمامی محصولات ۷ روز مهلت تست و صحت کالا داده میشود تا خریداران محترم درصورت مشاهده هرگونه مشکل کارخانه ای یعنی مشکلی که ناشی از مراحل تولید باشد ، با تایید کارشناس پشتیبانی یکتا موبایل محصول خریداری شده ی خود را بازگردانند.

شرایط مرجوعی:

وجود اشکال کارخانه ای در محصول

 • اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا ۲ روز کاری پس از دریافت کالا، به یکتا موبایل اطلاع داده شود.
 • لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
 • استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به یکتا موبایل (مطابق شرایط تحویل)بازگردانده شود.
 • برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 • این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.
 • خریدار موظف است در هنگام دریافت سفارش کاملا آن را از نظر مشخصات کالا بررسی کرده تا در صورتیکه مشخصات کالا مغایرتی با مشخصات ثبت شده در سایت یکتا موبایل داشته باشد آنرا به یکتا موبایل اعلام نماید، در صورت تاخیر در اعلام مغایرت مشخصات یکتا موبایل مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.
 • در صورتیکه خریدار در مدت ۷ روز از زمان دریافت سفارش متوجه اشکال فنی در سفارش خود شود باید مراتب را فورا به یکتا موبایل اعلام کرده تا پس از هماهنگی با بخش پشتیبانی یکتا موبایل ظرف یک روز کاری کالا را به آدرس نزدیکترین مرکز خدمات پس از فروش یکتا موبایل ارسال نماید.
 • کالایی که دارای اشکال فنی می‌باشد پس از برگشت به یکتا موبایل مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت تایید اشکال فنی توسط کارشناسان یکتا موبایل کالای جایگزین برای شما ارسال شده و یا وجه آن ظرف ۴۸ تا ۷۲ ساعت کاری به حساب شما عودت داده می شود.
 • پس از ۷ روز از زمان دريافت كالا هر نوع اشكال فني كه براي كالاي شما پيش بيايد در صورت داشتن گارانتي بر عهده شركت گارانتي كننده خواهد بود و بايد آنرا به آدرس مركز خدمات آن شركت جهت تعمير ارسال نماييد.
 • در صورتيكه بدليل هرگونه كار نرم افزاري و یا تغییر شرایط محصول نقصی براي كالاي شما بوجود آيد یکتا موبایل از پس گرفتن آن كالا معذور است.
 • لوازم جانبی از قبیل کیف، برچسب محافظ صفحه و قاب محافظ دارای مهلت تست ۷ روز نبوده و تنها و در صورت داشتن اشکال ظاهری در هنگام دریافت کالا و یا مغایرت مشخصات با مشخصات ثبت شده در سایت یکتا موبایل قابل عودت می‌باشند.
 • در صورت انصراف از خرید در شرایطی که کالا کاملا پلمپ باشد و مورد استفاده قرار نگرفته باشد شما می‌توانید آنرا تا یک روز کاری پس از دریافت کالا به آدرس یکتا موبایل عودت داده و وجه آنرا پس از کسر هزینه ارسال دریافت نمایید. ضمنا هزینه عودت کالا به یکتا موبایل در صورت انصراف شما از خرید بر عهده شما می‌باشد.
 • در صورت وجود اشکال و یا انصراف خریدار برای عودت کالا خریدار موظف است کالا را همراه با همه لوازم همراه بدرستی بسته بندی کرده و آنرا بیمه حمل نموده و به آدرس یکتا موبایل ارسال نماید؛ در صورت آسیب رسیدن به کالا در حین حمل در صورتیکه کالا بیمه نشده باشد و بدرستی بسته بندی نشده باشد مسئولیت آن بر عهده خریدار است.
 • امکان عودت وجه تنها به حسابی که از آن حساب کالا خریداری شده است وجود دارد و از واریز وجه به حساب شخص دیگر یا شماره حساب دیگر معذوریم.
 • تمامی هزینه های برگشت کالای معیوب از سوی مشتری و ارسال مجدد محصول بدون عیب رایگان بوده و بر عهده یکتا موبایل است.
 • در بعضی موارد تعویض محصول ممکن است به طول بیانجامد ؛ چرا که محصولات معیوب به تامین کنندگان یکتا موبایل ارسال می شوند و بدیهی است که باید از طرف آنها محصولی به یکتا موبایل ارسال گردد تا بتوان برای کاربر ارسال کرد.
 • یکتا موبایل به هیچ عنوان مسئول اطلاعات شخصی مشتری که در کالای مرجوعی از سوی وی ذخیره شده ، نیست و هرگونه عواقب آن به عهده خود مشتری است.
 • هزینه اولیه ارسال محصول معیوب به یکتا موبایل توسط مشتری پرداخت می شود و درصورت تایید وجود مشکل در کالا ، هزینه پرداختی از سوی کاربر به وی عودت می گردد.
 • هنگام ارسال محصول معیوب به یکتا موبایل ، مشتری موظف است تمامی اقلام دریافتی را اعم از : گوشی ، جعبه و تمامی متعلقات همراه ، فاکتور محصول ، درصورت وجود هدایای ارسالی و … برای یکتا موبایل ارسال نماید .

 

مغایرت در مشخصات و اطلاعات فنی یا ظاهر فیزیکی محصول نسبت به اطلاعات سایت

 • وجود مغایرت، باید حداکثر طی ۲۴ ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش یکتا موبایل از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.
 • – اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
 • – در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
 • – در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

انصراف از خرید

 • اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات اطلاع داده شود.
 • لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد. همچنین در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

نحوه عودت کالا

– لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

– از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش جداً، خودداری کنید.

– برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه و قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.

– برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)

– فاکتور همراه کالا را نیز همراه بسته ارسال کنید و پشت آن مشکل را بنویسید. درصورت ارسال با پست سفارشی ، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید.

– اگر کالا دارای رمز عبور (Password) ، آی دی، اپل آی دی (id) یا الگو (pattern) است، لازم است توسط مشتری برداشته شود، تا کارشناسان یکتا موبایل امکان بررسی مشکل ذکر شده را داشته باشند. در نظر داشته باشید در صورتی که این مورد رعایت نگردد، روند خدمت رسانی به تعویق خواهد افتاد.

– بسته خود را به آدرس درج شده در وبسایت یکتا موبایل ارسال کنید.

– برای بازگردانی کالا فقط از پست سفارشی استفاده کنید.

لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ یکتا موبایل بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریزمی‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب  کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود.. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، یکتا موبایل تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.

– اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و یکتا موبایل در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری تا ۳ روز کاری پس از اعلام برگشت وجه امکان می‌پذیرد.

– پس از دریافت و پذیرش کالا توسط یکتا موبایل بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به طور میانگین ۲ روز کاری زمان خواهد برد.

– از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا ۳ روز کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

– ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش یکتا موبایل است.

 

19+ محصولات
355+ کاربران
9+ مطالب وبلاگ
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت